Słynne kieleckie UFO ma już 30 lat. Zobacz, jak budowali ten, kiedyś najnowocześniejszy dworzec w Polsce [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

marc, agn
08.05.2013 15:49
A A A Drukuj
Budowa dworca PKS w Kielcach

Budowa dworca PKS w Kielcach (materiały Stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje)

Najciekawszy architektonicznie obiekt Kielc, dworzec w kształcie UFO oddano do użytku 20 lipca 1984 roku, tuż przed najważniejszym świętem PRL-u. Był to najnowocześniejszy obiekt w kraju, a bezpieczne dla pasażerów rozwiązania chciały kopiować inne miasta.
Zobacz zdjęcia (10)
Komentarze (10)
Zaloguj się
 • Oceniono 27 razy 25

  nie wieje jak na dworcu w ....tylko: piżdzi jak na dworcu w ...tak jest prawidłowo

 • majek-1348

  Oceniono 24 razy 16

  23.07.2014
  To była kiedyś niepowtarzalna, bardzo funkcjonalna stacja komunikacyjna, przyjazna dla podróżnych,dostępna dla niepełnosprawnych.
  Komu to przeszkadzało że można było podwieźć niepełnosprawnego pasażera pod samo wejście na perony, kto i dlaczego ogrodził zewsząd dojazd pod wejście na stację zakazem ruchu dla samochodów.
  Kto i dlaczego łamie porządek społeczny, skoro jest dworzec to powinien być do niego dostęp dla podróżnych, kto zwariował i zaczął nienawidzić mieszkańców „grodu Kielce”.
  Czy znieczulica społeczna zatacza coraz większe kręgi i dotarła do władz Kielc by narażać niepełno sprawnych na utratę życia podczas przechodzenia przez jezdnie by dotrzeć do parkingu.
  Obywatelu miasta Kielce i ty pozwalasz sobie na takie traktowanie. majek

 • nienietak6

  Oceniono 6 razy 6

  Pamiętam, jak wysadzono ruiny elektrowni...

 • gontgont

  Oceniono 3 razy 3

  Busiarze nie spowodowali podupadania dworca lecz dworzec odwrócił się od busiarzy. Gdyby mogli się tam zatrzymywać (złotówka od postoju) obiekt tętniłby życiem.

 • xx38

  Oceniono 37 razy -3

  tylko co z tego , że nasze Ufo ma 30 lat ? wygląda jakby miało 100...a władze traktują Kielce jak prywatny folwark i kpią sobie ze wszystkich dorabiając teorie to tego spiskowe.... a efekt obiekt zgnije sobie spokojnie i tyle......był chętny miał pomysł na zagospodarowanie to go skutecznie "przegonili" brawo...i jak zwykle z braku walorów robimy walor . Bo nikt mi nie powie ,że ta ruina to chluba miasta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX